Rozszerzony budżet w programie Mój Prąd!

Ze względu na ogromne zainteresowanie programem Mój Prąd przewidziany budżet został wyczerpany. Jednak pojawiła się dodatkowa pula środków.

 

Kolejna edycja programu Mój Prąd, tym razem 5.0 została uruchomiona 22.04.2023 r. a już 17.05.2023 r. pojawiła się informacja, że złożono 12,5 tys. wniosków na kwotę 105 088 950,32 zł.

 

Jest to kwota, która przekroczyła budżet programu. W założeniach miał on wynosić 100 mln zł. Mimo tego , że przewidywana kwota została przekroczona, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie zamknął naboru wniosków i budżet Programu Mój prąd 5.0 zostanie zwiększony.

 

Do programu Mój Prąd 5.0 wpłynęło dodatkowe 400 mln zł ze środków krajowych. Co oznacza, że łączny budżet przeznaczony na ten program wynosi 500 mln zł.

 

Można otrzymać 58 tys. zł dofinansowania, jeżeli połączymy inwestycję w pompę ciepła, fotowoltaikę , magazyn energii, system zarządzania energią, a oraz kolektory słoneczne.

 

Na pompę ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie efektywności energetycznej i instalację fotowoltaiczną czyli jedno z najbardziej efektywnych i popularnych połączeń OZE można otrzymać nawet 26,4 tys. zł.

 

WAŻNE!Dofinansowanie na dane elementy nie może przekroczyć 50% poniesionych kosztów kwalifikowanych.