Polacy inwestują w pompy ciepła

 

Pompy ciepła są przede wszystkim bardzo wygodnym sposobem na ogrzewanie budynków. Poprzez szereg zalet jakie posiadają- pompy ciepła są jedym z najczęściej wybieranych urządzeń grzewczych wśród Polaków. Bezobsługowość, ekologia, niskie koszty eksploatacji , a także cicha praca to cechy wyróżniające pompę ciepła spośród innych urządzeń.

 

Spis treści

1.Znaczący wzrost sprzedaży pomp ciepła w naszym kraju

2. jakie pompy najczęściej wybierają Polacy?
 

 

Znaczący wzrost sprzedaży pomp ciepła w naszym kraju

 

Rok 2021 charakteryzował się ogromnym wzrostem zapotrzebowania na pompy ciepła. Postępująca modernizacja źródeł ogrzewania przyczyniła się do decyzji Polaków o zakupie pompy ciepła. Popularnością cieszą się także instalacje fotowoltaiczne, które w połączeniu z pompą ciepła umożliwiają obniżenie rachunków za prąd.

 

PORT PC czyli Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła przekazała do wiadomości publicznej, że sprzedaż pomp ciepła w 2021r. Wzrosła o 80%. W porownaniu z 2017r. odnotowano sprzedaż 10 razy większą . Według prognoz rok 2022 powinien owocować w dalszy rozwój rynku.

 

 

Jakie pompy najczęściej wybierają Polacy?

 

Najpopularniejszym rowiązaniem wśród Polaków jest zakup pompy typu powietrze/woda.

Działanie tego rodzaju pompy polega na tym, że powietrzna pompa ciepła jako źródło wykorzystuje energię , która została nagromadzona w powietrzu do ogrzewania lub chłodzenia budynku.

Pompa wykorzystuje powietrze z zewnątrz , które przy pomocy czynnika chłodniczego wytwarza ciepło użytkowe, następnie zostaje wykorzystane do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

 

To właśnie ten rodzaj pompy ciepła cieszył się największą popluarnością w 2021r. gdzie sprzedanych zostało 79tys. sztuk.

 

Warto dokonać wyboru u sprawdzonego dystrybutora pomp ciepła i cieszyć się komfortem przez długie lata.