Jaka pompa ciepła do małego domu

Coraz więcej osób wybiera projekty małych domów. Dzieje się tak dlatego, że małe domy są idealną alternatywą dla mieszkań w bloku. Atrakcyjność małych domów wynika również z niskich kosztów budowy oraz utrzymania. Koszty te można dodatkowo obniżyć , budując dom energooszczędny. Wybierając ekologiczne a zarazem nowoczesne rozwiązania np. instalacja pompy ciepła można znacząco obniżyć rachunki.


Spis treści

1. Korzyści z posiadania pompy ciepła

2. Jaka pompa ciepła sprawdzi się najlepiej

3. Co warto wiedzieć przy wyborze pompy ciepła do małego domu


 

Korzyści z posiadania pompy ciepła

Pompa pobiera ciepło ze środowiska naturalnego. To ciepło zostaje następnie przetworzone i wykorzystane do ogrzania pomieszczeń lub podgrzania ciepłej wody użytkowej. Jest to ekologiczna alternatywa do ogrzewania gazowego, olejowego bądź elektrycznego.

Pompy ciepła to jedne z najbardziej bezpiecznych i ekonomicznych urządzeń grzewczych. Gwarantują bezawaryjną pracę. Klasa energetyczna pomp ciepła jest wysoka,więc niewątpliwie są to urządzenia energooszczędne.

Montaż pomp ciepła jest bardzo prosty. Mogą być instalowane prawie w każdym pomieszczeniu. Zakres możliwości do montażu jest bardzo szeroki. Zbędne jest budowanie kotłowni, komina lub magazynu na opał. Pompy ciepła są bardzo łatwe w obsłudze, nie wymagają dużych nakładów finansowych na serwisy. Pompy ciepła niewątpliwie podnoszą wartość nieruchomości, gdyż znacznie łatwiej i szybciej jest sprzedać dom , który ma niskie koszty utrzymania.


Jaka pompa ciepła sprawdzi się najlepiej

Nasze doświadczenia pozwala wywnioskować, że właściciele małych domów najczęściej decydują się na montaż powietrznej pompy ciepła. Parametrami, które pomagają w wyborze są niewątpliwie : powierzchnia domu, kubatura, jakość i rodzaj izolacji cieplnej, liczba mieszkańców i ich preferencje np. co do temperatury panującej w pomieszczeniach.

Powietrzne pompy ciepła cieszą się największą popularnością w Polsce. Wpływa na to nie tylko korzystna cena, ale także to, że ten rodzaj pompy ciepła nie wymaga dużej działki, ani wykonywania odwiertów gruntowych.


Co warto wiedzieć przy wyborze pompy ciepła do małego domu

Aby dokonać wyboru pompy ciepła do domu, należy obliczyć zapotrzebowanie na energię- biorąc pod uwagę upodobania mieszkańców co do temperatury. Ważne są materiały z jakich został wykonywany budynek, jego powierzchnia i izolacja termiczna. Istotne jest , żeby wyboru pompy ciepła dokonać w firmie , która zajmuje się kompleksową obsługą i instalacją urządzeń grzewczych. Tylko wykwalifikowany i doświadczony instalator biorąc pod uwagę wszystkie aspekty będzie w stanie wybrać najlepszą pompę ciepła na Państwa budynek.

Zapraszamy po ofertę do sprawdzonego dystrybutora pomp ciepła !